VIN KODO PATIKRA, AR TIKRAI TAIP SVARBU?

24 vasario, 2021 10:42 am

Daugelis žmonių iki pat šių dienų vis pagaili kelių eurų automobilio patikrai , netgi tada, kai puslapis egzistuoja jau gana ilgą laiko tarpą ir yra patikimas, tačiau mes suprantame kodėl.

Visų pirma jų pasirinkimas yra toks didelis, kad galima lengvai susipainioti, kokiu tinklapiu galima pasitikėti bei ar tie sumokėti keli eurai tikrai atneš naudos, prieš įsigyjant naudotą automobilį.

Visų antra lietuviai įpratę taupyti, tačiau šioje vietoje to daryti tikrai nerekomenduojame,, kadangi sužinoję automobilio istoriją, galime sutaupyti ne vieną šimtą ar tūkstantį eurų.

VIN KODAS dažniausiai sutinkamas dvejose vietose, ant automobilio kėbulo bei technikiniam automobilio pase.  

Automobilio VIN KODAS yra identifikacinis numeris, kuris nurodo automobilio istoriją. Tai ypač aktualu tiems, kurie perka automobilį tik parvarytą iš užsienio arba patys jį bando įsigyti iš užsienyje esančių automobilių aukcionų. Neskaitant to, net ir Lietuvoje ilgą laiko tarpą eksploatuojami automobiliai dažnai kažkada yra buvę parvaryti į Lietuvą iš užsienio šalių. 

Žiūrėti nuotrauką nr1 bei nuotrauką nr2.

vin kodas ant tech paso
vin kodas ant automobilio kebulo
vin patikra kaip tai padaryti

carvertical automobilio VIN patikra

VIN KODO PATIKRA APSAUGOS NUO NEMALONIŲ STAIGMENŲ

Įsigyjant automobilį, dažnas Lietuvis jį nuvaro į auto servisą, tačiau čia gauname tik bazinę informaciją apie automobilio techninę būklę bei stovį, tačiau reta auto mechaniko akis gali pastebėti automobilio geometrijos pažeidimus, ar gilesnius, užmaskuotus gedimus, kadangi automobilio patikra autoservise dažnai būna paviršutiniška.

 

Šioje vietoje patikrinus automobilio VIN KODĄ, galite iškart sužinoti, ar automobilį verta vežti į auto servisą, kadangi tikrinant automobilio vin kodą gausite bazinę, tačiau pačią svarbiausią informaciją, tokią kaip:

 

1. Automobilio techninius parametrus;

2. Automobilio tikrąją registruotą ridą, kuri buvo registruota arba pas dealerį atliekant aptarnavimus, ar remonto darbus;

3. Automobilio avarijų kiekį, bei pateiktas nuotraukas, kaip automobilis atrodė po auto įvykio.

4. Ar automobilis buvo skendęs, ar patekęs į kokią nors kitokią stichijos situaciją, bei buvo pažeistas (pvz: buvo skendęs, buvo užkritęs medis, ar buvo užpultas vandalų).

Gavus tokią informaciją, galime daryti prielaidas apie automobilio būklę:

 

1.  Ar automobiliui buvo atliktos korekcijos, pvz pakeistas variklis, ar keista spalva. Jeigu atsakymas yra teigiamas, tai yra . indikacija apie tai, kad su automobiliu buvo atliekami remontai, kuriuos pardavėjas bando nuslėpti.

2.  Automobilio rida turbūt dažniausiai sutinkama klasta. Kadangi automobilio ridos dažnu atveju būna perkopusios 300-600 tūkst. kilometrų, tačiau stebuklingai mūsų mylimoje Lietuvoje automobiliai būna su nedaugiau nei 200 tūkstančių rida. Ridos atsukinėjimas yra daromas tam, kad neišgąsdintų pirkėjo, kadangi sklando gandai, jog automobiliui pasiekus didesnę nei 200 tūkstančių ridą, jį automatiškai tenka brangiai remontuoti. Tačiau šioje vietoje paliekame spręsti patiems.

3.  Automobilio avarijos yra ypač sudėtinga problema, kadangi Lietuvoje ne tik turime didelį kiekį puikių automechanikų, kurie iš visiškai suniokoto automobilio sugeba sukonstruoti automobilį, kuris atrodo lyg naujas. Ši problema ypač juntama, kai automobilis yra po ypač didelės avarijos ir yra pažeidžiamos pagrindinės saugos detalės, to pasekoje, toks automobilis, patekęs į auto įvykį, nebegalės pilnai apsaugoti jame esančių keleivių ir privesti prie dar didesnių katastrofų.

4. Jeigu automobilis buvo patekęs po kruša, tikėtina, kad toks automobilis turi didelių kėbulo pažeidimų, kurie yra užmaskuoti, todėl laikui bėgant gali išlysti kėbulo defektai, kaip pvz: rudys. Taip pat, jeigu automobilis yra skendęs, tai yra indikacija į tai, kad toks automobilis ateityje gali turėti didelių problemų su elektronika, kas gali atsieiti ne vieną šimtą ar tūkstantį eurų.

 

Apibendrinus, vin kodo patikra gali ne tik apsaugoti nuo didelių finansinių problemų, tačiau išgelbėti ir gyvybę.

 

TAIGI, KOKIA VIN PATIKRA NAUDOTIS?

Išrinkome du puslapius, kurie išties padės įsigyti gerą automobilį, ar bent jau apsaugos nuo automobilio, kuris turėjo rimtų problemų.

Abu tinklapiai yra mokami, tačiau tik šie du tinklapiai iš visų surastų google paieškoje suteikia naudingos informacijos bei atitinka lūkesčius.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

PIRMOJI VIETA:

 

BE KONKURENCIJOS: CARVERTICAL.COM

 

Šį automobilio vin patikros tinklapį paminėjome pirmoje vietoje ne veltui. Kadangi tai yra tarptautinis projektas, kuris turi vieną didžiausių pasaulyje duomenų bazių, todėl čia rasite visą fiksuojamą informaciją apie automobilio istoriją.

 

Tinkalpis : https://www.carvertical.com

KAINA NUO: 13.99 EUR.

carvertical VIN check

carvertical vin kodo patikra

ANTROJI VIETA:

 

PIGESNIS, TAČIAU TAIP PAT SUTEIKIA KOKYBIŠKĄ INFORMACIJĄ: AUTODNA.LT 

 

AUTODNA, priešingai nei CARVERTICAL, siūlo pasirinkti iš kur yra jūsų norimas įsigyti automobilis, taip galėdami pasiūlyti konkurencingą kainą. Tačiau šioje vietoje turite žinoti pirmąją registracijos šalį, taip pat šioje vietoje reikia žinoti ir ar automobilis nebuvo eksploatuojamas kitose šalyse. Tačiau, jeigu informacijos jums trūksta, AUTODNA taip pat siūlo pilną istoriją iš visų jų bazėje esančių šalių.

 

Tinklapis : https://www.autodna.lt/

 

KAINA NUO: 9:90

autodna vin kodo patikra

O KAIP GI NEMOKAMA VIN KODO PATIKRA?

Peržiūrėjome visus, kuriuos pavyko surasti, nemokamus vin patikros puslapius, tačiau informacija, kurią jie pateikia yra arba labai siaura ir nesuteikia absoliučiai  jokios informacijos, arba net kai kuriais atvejais turi labai mažas bazes ir nurodo neteisingą informaciją. Būkite atsargūs renkantis pigesnes arba nemokamas vin kodo patikros platformas, nes galite būti skaudžiai nuvilti. Taip pat būkite atsargūs, kadangi yra ir tokių tinklapių, kurie iš pirmo žvilgsnio atrodo nemokami, tačiau tik įvedus vin kodą rodo rastos informacijos kiekį, bei prašo sumokėti mokestį už ataskaitą. Tačiau čia taip pat informacija dažnai būna bazinė ir retais atvejais naudinga.

vin-patikra nemokamai

AUTOMOBILIŲ SUPIRKEJŲ REKOMENDACIJOS

supirkejubaze

carvertical VIN patikra

Ilgamečiai automobilių supirkėjai, kurie šiame versle verčiasi ne vienerius metus, pasakoja apie tai, kaip jiems yra padėjus automobilio vin kodo patikra.: Kadangi perkame automobilius, kurie dažniausiai būna su defektais ar nestipriais mušimais iki geometrijos pažeidimo, visuomet pasitikriname automobilio vin kodą. kadangi perkame automobilius iš Amerikos, patys gyvai jų apžiūrėti negalime, o pirkti katę maiše irgi nesinori. Šioje vietoje esame ne kartą vos nenusipirkę automobilio, kurio tiek kaina, tiek išvaizda atrodo tikrai neblogai, tačiau patikrinus vin kodą, pamatai tikras nuotraukas, kaip atrodė automobilis iki aukciono. Pastebėjome, kad dažnai automobilio išvaizda atrodo nepriekaištingai, lyg daužtas buvo tik vos vos, tačiau pasižiūrėjus vin kodą, pamatai, kad iš to automobilio nelabai kas ir buvo likę, o kėbulo detalės uždėtos tik tam, kad automobilį parduoti.

Patarimai prieš perkant automobilį:

Visu pirma, jeigu automobilis randasi jūsų mieste, tuomet pirmiausia jį apžiūrėkite, jeigu viskas patiko, o automobilio būklė jums atrodo gera, tuomet paprašykite Vin kodo ir patikrinkite jį per vieną iš VIN KODO patikros tinklapių: CarVertical arba AutoDNA.

Tuomet gavę ataskaitą, jeigu ji atitinka jūsų lūkesčius ir automobilis neturėjo jokių rimtų pažeidimų ar gedimų, rekomenduojama nuvažiuoti į autoservisą tolimesniam automobilio apžiūrėjimui. Jeigu šioje vietoje viskas praėjo sklandžiai, tuomet tokį automobilį galite įsigyti be didesnių dvejonių.

 

Tačiau jeigu automobilis yra ne jūsų mieste, tuomet procesą reiktų pradėti nuo VIN KODO patikros. Peržiūrėję vin kodą galite iškart susidaryti nuomonę apie automobilį ir taip sutaupyti tiek laiko tiek pinigų, prieš įsigyjant automobilį.

Dažniausiai užduodami klausimai:

Kas geriau, automobilis iš Amerikos ar automobilis, kuris yra Lietuvoje?

Vieno ir teisingo atsakymo nėra, tačiau dažnas galvoja, kad Lietuvoje eksploatuojamas automobilis yra prastesnis ar blogiau prižiūrimas. Žiūrint konkretų variantą, susidaryti nuomonę yra kur kas lengviau, kadangi tiek automobilis iš užsienio tiek ir automobilis Lietuvoje gali būti ypač prižiūrėtas arba kaip tik, mažai prižiūrėtas. Tačiau vienas akivaizdžių pliusų automobiliams iš Lietuvos būtų mažos ridos, tuo tarpu užsienyje automobiliai dažnai dar garantiniu laikotarpiu perkopia pora šimtų tūkstančių ridą.

 

Kas geriau, senas, bet prabangus automobilis ar naujas, bet ekonominės klasės?

Žiūrint statistiką, lietuviai labiau linkę įsigyti seną, tačiau prabangų automobilį. Nors ši tendencija po truputi keičiasi ir vis daugiau lietuvių perka automobilį iš salono. Tačiau kokie pliusai naujo automobilio lyginant su senu?

a) garantinis laikotarpis, nereikia rūpintis remonto kaštais.

b) esate ramūs dėl automobilio būklės bei žinote jo tikrą istoriją.

 

Kokie trūkumai naujo automobilio lyginant su senu?

a) Kaina, naujo automobilio kaina dažnai būna kur kas didesnė.

b) Naujo automobilio privalomasis bei kasko draudimas kainuos kur kas daugiau.

c) Jeigu esate vidutinės klases lietuvis, naują automobilį įsigyti yra išties sudėtinga dėl didelės kainos bei didelių palūkanų, na ir žinoma pradinio įnašo.

KOMENTARAI

5 komentarai

 • Andrius :

  Dėkui labai geras straipsnis

 • Pavelas :

  Jus paskaitykite tikrų žmonių atsiliepimus apie carvertical ir autodna, ten daugeliu atvejų yra pinigų išmetimas į balą

  • admin-supirk :

   Sveiki, Pavelai, deja nesutikčiau su jumis, tiek carvertical tiek autodna suteikia galimybė pamatyti automobilio istoriją, bei pastebėti didesnius nuslėptus trūkumus, kaip automobilio avarijos, ridos klastojimas ir panašiai.

 • Antanas :

  Auto iš JAV galima pasitikrinti nemokamai VIN, o daugiau privalumų car vertical tai net nežinau.

 • algis :

  CARVERTICAL rida paima is skelbimo autogido ar autoplius, o ne is serviso knygeliu, nusivyliau carvertical israsais, informacija niekine, nuline.. PINIGAI I BALA..

  Is tikruju reikia skaityti tikru zmoniu atsiliepimus, ko per google paieska nepavyksta taip greitai rasti..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *