Automobilių techninės priežiūros patarimai, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas vairuotojas

7 gegužės, 2022 2:14 am

Nesvarbu, ar ką tik įsigijote automobilį, ar jį vairuojate jau seniai, laikydamiesi tam tikrų automobilio techninės priežiūros patarimų galite užtikrinti geriausią automobilio būklę. Tad skubame jums pateikti išsamų automobilio techninės priežiūros patarimų sąrašą, kuris turėtų palengvinti jūsų automobilio priežiūrą.

Reguliariai apžiūrėkite savo automobilį

Bent kartą per savaitę apeikite savo transporto priemonę, atidžiai apžiūrėdami savo automobilį ir ieškodami kėbulo pažeidimų. Taip pat turėtumėte apžiūrėti padangas, ar jos nėra susidėvėjusios, pradurtos ar įpjautos, ir patikrinti kiekvieną spynelę, langą ir net stoglangį. Kaip rodo carVertical automobilių istorijų ataskaitos, būtent smulkūs kėbulo defektai yra vienas dažniausiai pasitaikančių draudiminių įvykių,

Patikrinkite oro filtrą

Daug automobilio problemų kyla tuomet, kai oro filtrai užsikemša. Oro filtrai blokuoja dulkes, žiedadulkes ir kitus teršalus, kad jūsų variklis veiktų kuo puikiausiai. Tačiau kai oro filtras yra nešvarus, jis gali sumažinti oro srautą į variklį ir taip atimti iš jūsų automobilio galią, sumažinti našumą ir padidinti degalų sąnaudas. Oro filtrą rekomenduojama keisti kas 10 000 – 15 000 km.

Reguliariai tikrinkite padangų slėgį

Padangų slėgis gali turėti įtakos degalų sąnaudoms. Jis taip pat turi įtakos komfortui ir valdymui. Jūsų automobilio naudotojo vadove bus nurodytas rekomenduojamas padangų slėgis. Paprastai padangų slėgį reikėtų tikrinti kas savaitę.

Patikrinkite automobilio žibintus

Kartą per mėnesį įjunkite priekinius žibintus, kai parkuojatės prie lygaus paviršiaus, kad patikrintumėte, ar abu priekiniai žibintai veikia tinkamai ir šviesa yra tinkamame lygyje. Vizualiai patikrinkite abu posūkių signalus apeidami aplink automobilį ir kartu patikrinkite stabdžių žibintus. Galite net paprašyti draugo atsistoti už automobilio, kol įjungsite stabdžius, kad įsitikintumėte, jog jūsų stabdžių žibintai veikia.

Patikrinkite akumuliatorių

Jūsų automobilio akumuliatorius yra vienas svarbiausių komponentų, reikalingų automobilio veikimui. Automobilio akumuliatorius yra atsakingas už didelės elektros srovės tiekimą starteriui, varikliui ir kitiems elektroniniams automobilio priedams. Ekstremalios temperatūros turi įtakos akumuliatoriaus veikimui, todėl reguliarus akumuliatoriaus tikrinimas užtikrins, kad akumuliatorius veiktų kuo puikiausiai.

Pakeiskite uždegimo žvakes

Uždegimo žvakės gali turėti įtakos jūsų automobilio variklio efektyvumui. Jos atsakingos už dujų ir oro mišinio, kuris galiausiai varo jūsų transporto priemonę, uždegimą. Taigi, kai uždegimo žvakės tinkamai neveikia, dėl to variklis praranda galią ir neveikia optimaliu pajėgumu. Todėl kreipkitės į profesionalą, kad jis patikrintų jūsų automobilio uždegimo žvakes ir prireikus jas pakeistų naujomis.

Subalansuokite padangas

Padangų balansavimas yra labai svarbus, kad būtų užtikrintas jūsų transporto priemonės saugumas ir tinkamos eksploatacinės savybės. Dėl to jūsų transporto priemonė greičiau reaguoja į vairo mechanizmą ir, žinoma, važiuoja sklandžiau. Padangų balansavimas suteikia joms galimybę tolygiai dėvėtis ir padeda prailginti padangų tarnavimo laiką.

Įsitikinkite, kad veikia aušinimo sistema

Kad jūsų automobilio aušinimo sistema ir radiatorius veiktų efektyviai ir veiksmingai, jie turi būti švarūs. Įprastai dėvintis jūsų automobilio radiatoriui kaupiasi nuosėdos, kurios gali sutrikdyti aušinimo sistemos darbą. Išplovę radiatorių, galite greitai ir nebrangiai palaikyti tinkamą aušinimo sistemos būklę. Norėdami sužinoti, ar radiatorių reikia praplauti kartą per metus, ar kas dvejus metus, galite pažvelgti į savo automobilio naudojimo instrukciją.

Žinokite įvairių įspėjamųjų lempu

ių indikatorių reikšmę

Beveik visi automobiliai turi sudėtingas jutiklių ir įspėjamųjų lempučių sistemas, kurios informuoja apie viską – nuo to, kad pamiršote pakeisti variklio alyvą, iki to, kad vienoje iš padangų trūksta oro. Sužinokite, ką reiškia kiekviena jūsų automobilio įspėjamoji lemputė ir kaip ją pataisyti. Čia gali labai padėti jūsų automobilio gamintojo vadovas. Jei kuri nors lemputė mirksi ir negalite iš karto nustatyti ir išspręsti problemos, nedelsdami nuvežkite automobilį patikimam automobilių mechanikui.

Apsaugokite savo automobilio interjerą

Kiek įmanoma venkite valgyti savo automobilio viduje. Geras būdas – kuo labiau uždengti paviršius. Naudokite automobilinius kilimėlius, apsaugančius nuo purvo ir nešvarumų. Pasitelkite sėdynių užvalkalus, kurie gali apsaugoti automobilio sėdynių apmušalus. Užvalkalai taip pat gali padėti jūsų laikysenai ir net pagerinti automobilio išvaizdą. Pasirūpinkite, kad automobilis būtų reguliariai siurbiamas.

Patikrinkite alyvos lygį

Jūsų automobilio variklyje yra daug mechaninių judančdalių, kurios trindamosi viena į kitą sukuria trintį. Dėl šios trinties susidaro šiluma ir gali labai sumažėti variklio našumas. Todėl norint užtikrinti sklandų variklio veikimą, labai svarbu sumažinti šių dalių trintį, jei ne visiškai ją pašalinti. Priešingu atveju iš variklio gali pasigirsti nemalonūs garsai, be to, gali gerokai padidėti degalų sąnaudos. Patikrinkite variklio alyvos lygį – tai neatsiejama pagrindinės automobilio techninės priežiūros procedūros dalis. Taip pat labai svarbu atkreipti dėmesį į alyvos spalvą. Ji neturėtų būti juoda. Tamsi spalva paprastai rodo, kad alyvoje yra teršalų, ji buvo veikiama per didelio karščio, pridėta cheminių priedų ar kt. Taip pat turite patikrinti, ar jūsų automobiliui ir aplinkai, kurioje jis paprastai eksploatuojamas, alyvos klampumo klasė yra tinkama.

Tinkamai važiuokite

Jūsų vairavimo stilius atspindi jūsų automobilio būklę. Jei netinkamai eksploatuojate automobilį ir turite įprotį greitai startuoti, greitai stabdyti, greitai daryti staigius posūkius, dideliu greičiu važiuoti per nelygumus, grubiai perjunginėti pavaras ir t.t., jūsų automobilis greičiau dėvisi ir gali būti sugadintas. Kai vairuojate protingai ir saugiai, automobilis ne tik mažiau dėvisi, bet ir galite sutaupyti daugiau degalų. Taigi, jau šiandien pradėkite nuo to, kad atsižvelgtumėte į savo greitėjimo ir stabdymo įpročius. Jei turite įprotį greitai pajudėti iš vietos ir staigiai stabdyti, nepamirškite, kad kiekvienas sklandus perėjimas leidžia sutaupyti pinigų degalams. Kai važiuosite neviršydami leistino greičio ir vengsite staigių stabdymų, tai padės jums būti saugesniems, sutaupyti pinigų ir padės jūsų automobiliui tarnauti ilgiau.

KOMENTARAI

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *