7 Patarimai kaip parduoti automobilį

12 gruodžio, 2018 2:09 pm

Turbūt daugelis iš mūsų yra susiduręs su automobilio pardavimu. Kartais pavyksta akimirksniu, o kartais tenka pardavinėti ko ne pusę metų ar net ilgiau. Kodėl mums taip nutinka? Visų pirma tai labai stipriai priklauso nuo pačio automobilio: ar jo markė populiari mūsų šalyje, ar jo būklė pakankamai gera, ar komplektacija yra patraukli ir dar daugelis kitų niuansų, kurie yra itin svarbūs potencialiam pirkėjui.

1. Automobilio būklės bei kainos nustatymas

 

Visi mes žinome didžiuosius Lietuvos portalus, tokius kaip autoplius.lt ar autogidas.lt, kuriuose galime įkelti skelbimą, kurio pagalba lengviau seksis parduoti automobilį. Atidarę vieną iš išvardintų skelbimu portalų, galime įvertinti jūsų automobilio rinkos kainą. Svarbu atkreipti dėmesį į automobilio komplektaciją: kuo ji gausesnė, tuo labiau kyla automobilio vertė. Taip pat svarbu nepamiršti ir bendros automobilio būklės.

Išsianalizavę visus niuansus, jūs jau žinote, kokią sumą realu prašyti už savo automobilį. Rekomenduojame šiek tiek užsikelti kainą. Statistika rodo, kad 9 iš 10 potencialių pirkėjų bus linkę derėtis ir suradę trūkumą kaina mušti žemyn. Būtent dėl to pravartu nusistatyti minimalią sumą, kurią sutinkate gauti už automobilį. O jeigu pasiseks – parduosite ir brangiau!

1.  Siūlomų automobilių analizė;
2. Mašinos komplektacijos analizė;
3. Kainų analizė;

2. Pasiruošimas. Automobilio paruošimas pardavimui
automobilio paruosimas

Šią skiltį pradėsime pavyzdžiu: atvykę į parduotuvę nusipirkti duonos, pamatome vieną kepalą gražų, šviežią, patrauklioje pakuotėje. O kitą visą sutrintą, įplyšusia pakuote. Ką pasirinktumėte?

Taigi, kaip jau supratote, estetiška automobilio išvaizda ir jo būklė jums padės jį parduoti lengviau. Pirmiausia, ką galite padaryti, tai gerai išplauti automobilį. Jeigu radote gilių įbrėžimų ar įlenkimų, nuvykę pas kėbulininkus juos sutvarkykite. Gražus ir lygus kėbulas gali pakelti jūsų automobilio vertę.

Ne ką mažiau svarbu ir tvarka automobilio salone – jį išsiurbkite. Jeigu salone yra dėmių, rekomenduojama jas išvalyti su tam skirta chemija, o jeigu nežinote, kaip tai daryti, patartina atlikti cheminį valymą. Nepamirškite iš vidaus išvalyti langus bei sutvarkyti bagažinę. Jeigu automobilis iš išorės atrodo gražus, svarbu, kad atsisėdus į jo vidų vaizdas nenuviltų.

1. Išplauti ir sutvarkyti kėbulą;
2. Sutvarkyti ir išvalyti saloną;
3. Išvalyti automobilio bagažinę;

3. Skelbimo sukūrimas

Skelbimo paruošimas lygiai taip pat svarbus, kaip ir automobilio būklė, kurios paruošimą aptarėme 2 punkte.

Jūsų darbas priversti potencialų pirkėją paspausti ant jūsų skelbimo, o tai padaryti galite su skelbimo aprašymu bei kokybiška nuotrauka. Būtent tai yra jūsų svarbiausias tikslas – nuotraukos. Jos turi būti aukštos rezoliucijos ir atrodyti patraukliai.

Kai pirkejas jau atidaro skelbimą, jis turi būti logiškas ir lengvai suprantamas. Nuotraukų seka turi būti logiška, ant pagrindinės nuotraukos dėkite geriausią jūsų automobilio korpuso kadrą. Kai rašysite automobilio privalumus, svarbu parašyti tik tuos, kurie iš tikrųjų egzistuoja.

Toliau seka automobilio aprašymas, čia svarbu neišsiplėsti ir nekurti istorijų.Turėtų būti logiškai aprašyta eilės tvarka: privalumai, trūkumai, komentaras. Prie privalumų galite prirašyti ir nesenai keistas dalis ar atliktus remontus. Tokiu būdu parodysite, kuo artimoje ateityje būsimas savininkas galės nesirūpinti. Išvardinę trūkumus, jūs parodote pirkėjui , kad nenorite meluoti ar kitaip švaistyti tiek jūsų tiek jo laiko. Todėl iškart surašote automobilio trūkumus, kad pirkejas galėtų žinoti, kur ir kiek reiktų investuoti.

Po privalumų ir trūkumų seka komentaras. Trumpai aprašykite automobilį, koks jis yra geras ir kaip puikiai tarnavo jūsų šeimai. Pridėkite ar ar esate pasiruošę dėrėtis ar vis tik kaina, kurią siūlote, yra galutinė.

Jokiais būdais nerašykite, kad automobilį parduodate skubiai, tokiu atveju pirkėjai supranta, kad galima kainą mušti ir net labai. Nebent tikrai patekote į tokią situaciją. kad pinigų reikia čia ir dabar. Tokiu atveju siūlome pasinaudoti Automobilių supirkimas  -supirkeju bazėje ir įšsiųsti užklausą visiems automobilių supirkėjams ir automobilį parduoti dabar.

1.Skelbimas turi turėti geros kokybės, gražias nuotraukas
2.Aprašykite privalumus ir trūkumus
3.Trumpas komentaras apie bendrą automobilio stovį
4.Nustatykite kainą, kurią norite gauti už automobilį, svarbu, kad kaina būtų adekvati.
5.Nurodykite teisingą telefono numerį.
6.Nurodykite, ar domina keitimai (tokiu būdu sutaupysite laiko)
7.Naudokite kelias kalbas, paskutiniu metu daug ukrainiečių perka automobilius būtent iš lietuviškų skelbimų portalų
8.Naudokite lietuvišką klaviatūrą, taip skelbimas atrodys rimtesnis.

skelbimo sukurimas

4. Kur įdėti pardavimo skelbimus?

 

Kai automobilį jau paruošėte pardavimui, galime pradėti skelbti. Įdėkite pardavimo skelbimą į vieną didžiausių automobilių pardavimo portalų – autoplius.lt. Jeigu norite parduoti kuo greičiau, įdėkite ir į autogidas.lt. Tiesa, dažnu atveju tiek autogido, tiek autopliuso lankytojas apsilankys tiek vienam, tiek kitam tinklapyje.

Reklamuotis patartina ir forumuose, kurie yra susiję su jūsų automobilio marke. Puikiai tinka forumai bei Facebook grupės, kuriuose renkasi, bendraminčiai, kurie domisi jūsų automobilio modeliu. Tačiau neatmeskite ir bendrų facebook grupių, kur žmonės perka ar parduoda automobilio dalis ar net visus automobilius.

1. Įdėti skelbimą į autoplius.lt
2. Įdėti skelbimą į autogidas.lt
3. Įdėti skelbimą į forumus, susijusius su jūsų automobilio marke
4. Įdėti skelbima į Facebook grupes

5. Automobilio aprodymas pirkėjui

automobilio aprodymas

Čia jūs turite pasinaudoti savo pardavimo įgūdžiais. Tuo metu, kai jums paskambina potencialus pirkėjas ir telefonu pradeda klausinėti apie automobilį, atkreipkite dėmesį į pirkėjo balsą bei kalbos manierą. Jeigu pirkėjas elgiasi netinkamai arba pradeda kalbėti apie kainos nuleidimą dar net nepamačius automobilio, tokiu atveju galbūt reikėtų palaukti kito pirkėjo ir nesigadinti sau nervų ir neeikvoti savo laiko. Vis dėl to jeigu turite laiko ir esate pasiryžę susitikti su tokiu pirkėju, būkite griežtas bei parodykite, kad automobilį parduoti jūs visai neskubate. Žmonių yra visokių, todėl svarbu ir pačiam pardavėjui atrodyti kultūringai ir draugiškai.

Aprodydami automobilį neįkirėkite pirkėjui vis pasakodami apie automobilio galimybes, apie tai, kaip automobilis nuo Vilniaus iki Palangos gali nuvažiuoti per porą valandų, ar tai, kaip žiemą smagu važinėti. Atsakinėkite į klausimus, būkite kantrūs, pirkėjui paprašius pravažiuoti automobiliu, sutikite, tačiau važiuokite kartu. Jokiais būdais neleiskite pirkėjui vienam prasivažiuoti “norimo maršruto”.

Pirkėjui paprašius važiuoti į servisą automobilio apžiūrai, sutikite. Tai geras ženklas, nes pirkėjas galimai susidomėjęs jūsų automobiliu. Jeigu autoservise rastų gedimų, apie kuriuos nežinojote, pasiteiraukite, kiek tai galėtų kainuoti, kad pilnai suremontuoti. Tačiau jeigu autoserviso darbuotojas pradės vardinti nebūtus gedimus, tokiu atveju pasiūlykite nuvažiuoti į dar vieną servisą, kadangi kartais, dėl nesuprantamų priežasčių, autoservisų meistrai prisigalvoja, arba dėl savo menkos kompetencijos privardina gedimų, kurių ištikrųjų net nėra. Jeigu autoservise rasti gedimai tikrai egzistuoja, pasiūlykite nuleisti automobilio kainą jo remontui. O kartais pirkėjas paprašo, kad jūs pats sutvarkytumėte defektus ir tuomet jis nupirks jūsų automobilį. Jeigu vis tik neturite nei noro, nei laiko tuo užsiimti, atsakykite, kad automobilį parduodate tokį, kokį mato.

1. Rinkitės patys, kam parodyti automobilį
2. Nebijokite važiuoti į autoservisą
3. Neleiskite pirkėjui vienam važiuoti testuoti jūsų mašinos
4. Neįkirėkite pirkėjui pasakodami apie savo pasiekimus su automobiliu

6. Derybos prie automobilio

 

Derybos dažnu atveju būna palankios pirkėjo atžvilgiui, nes pirkėjas ar autoservisas suranda prie ko prikibti, todėl būkite pasiruošę šiek tiek nuleisti kainą. Dažnu atveju pirkejas sakys, kad automobilis yra neblogas, bet yra tas ar anas. Čia jūs turite apginti savo automobilį, pvz. jis yra ne naujas, todėl nenuostabu, kad nėra tobulas. O į klausimą “kokia galutinė kaina” turėtumėt atsakyti, kad kažkiek derinama. Neskubėkite sutikti nuleisti didelę sumą. Dažnu atveju jūsų pasiulytą sumą pirkėjas norės dar labiau sumažinti. Žinoma bus ir tokių atvejų, kai pirkėjas pasiulys savo kainą. Taip pat neskubėkite sutikti ir pasidėrėkite, palenkite kainą į savo pusę.

Prie šitos skilties pridėsime ir tuos pirkėjus, kurie derisi dar net nematę automobilio. Su jais reiktų elgtis šiek tiek griežčiau, kadangi jų tikslas yra nupirkti jūsų automobilį už kuo mažesnę kainą. Tarkime, telefonu jis paprašys nuleisti 1000 eurų ir “atvažiuoja ir pasiima”. Deja, realybė dažnu atveju būna kitokia. Atvažiavęs, suradęs trūkumų, jis prašys dar tą kainą sumažinti, todėl tokiu atveju galite sakyti, kad tą tūkstantį, kurį nuleidote, galės investuoti į trūkumų tvarkymą. Derybos yra menas ir kiekviena situacija būna skirtinga, tačiau jeigu automobilį norite parduoti, bet kokiu atveju teks kainą šiek tiek nuleisti.

7. Pardavimo užbaigimas

Turbūt maloniausias pardavėjo ir pirkėjo momentas, kuomet pardavėjas džiaugiasi pardavęs transporto priemonę, o pirkėjas džiaugiasi nauju pirkiniu. Liko tik persiregistruoti automobilį.

Yra keletas būdų išregistruoti automobilį:

1. Važiuojate kartu su pirkėju į Regitrą ir perrašote automobilį naująjam savininkui, tačiau dažnu atveju regitros darbo laikas tam būna nepalankus.

2. Užpildote pirkimo-pardavimo sutartį (ją galite rasti čia). Abi šalys pasiima po kopiją, pasiimate pinigus ir per savaite išregistruojate savo buvusį automobilį internetu per regitros tinklapį. Kaip tai padaryti, galite rasti čia : kaip išregistruoti automobilį internetu .

Pabaigai pridėsime keletą naudingų patarimų

patarimai pabaigai

Privalomasis vairuotojo draudimas.

Draudimo bendrovės pataria jokiais būdais naująjam savininkui neduoti draudimo liudijimo. Kadangi įvykus įvykiui, atsakomybė užgula buvusį automobilio savininką.

Pirkimo pardavimo sutartyje įrašyti visus esamus trūkumus.

Rekomenduojame visada į pirkimo pardavimo sutartį įrašyti visus automobilio trūkumus, tokiu būdu apsisaugosite nuo nelauktų problemų ar netikėtumų.

Pirkimo pardavimo kopija.

Kad ir kaip tai atrodo keista, tačiau ją būtina saugoti, juk nežinai kas gali nutikti. Viena iš istorijų, kuri nutiko mūsų skaitytojui:

Automobili pardavęs vilnietis jį tuojau pat išregistravo. Tačiau nepraėjus nei metams sulaukė skambučio iš policijos, kad jo vardu registruotas automobilis padarė eismo įvykį ir pabėgo iš įvykio vietos ir tai buvo užfiksuota filmavimo kamera. Tačiau automobilis parduotas jau prieš metus? Kodėl gi taip nutiko?

Istorijos autorius paaiškino, kad policija mato tik automobilio paskutinį savininką. Jo situacijoje, naujasis pirkėjas net neketino užregistruoti savo naujo automobilio, todėl važinėjo su išregistruotu, o atsakomybė už padarytą žalą tekdavo senąjam automobilio savininkui. Tačiau išeitis paprasta, kaip pasakoja skaitytojas, policija paprašė pirkimo-pardavimo sutarties kopijos. Ją nusiuntus į policiją, problemos baigtųsi. Deja, pirkimo pardavimo sutarties vilnietis neturėjo, todėl vienintelis būdas buvo vykti į regitrą, sumokėti 3 eurus už naujos pažymos išdavimą. 

Dokumentų autentiškumo sutikrinimas.

Nepatingėkite ir paprašykite pirkėjo parodyti savo vairuotojo pažymejimą ir sutikrinkite su informacija, kuri surašyta pirkimo pardavimo sutartyje. Tai gali padėti apsisaugoti nuo labai didelių problemų.

KOMENTARAI

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *